Stanovte si finančný plán pri výstavbe domu

Prehodnoťte svoj finančný plán a stanovte si strop!
Kalkulujte s rezervou!
Pokúste sa ušetriť!

💡HOME&GARDEN CENTRUM TIP – Prehodnoťte svoj finančný plán a stanovte si strop!

Ak idete stavať dom, je samozrejmosťou vytvoriť si finančný plán. Stavba domu stojí nemalé peniaze, to vie každý kto sa chystá stavať, preto je reálny rozpočet nesmierne dôležitý. Pri príprave plánu majte na mysli, že dom treba aj zariadiť, tak aby ste ho vedeli využívať. Často sa v návrhu rozpočtu zabúda na základné vybavenie interiéru.
Preto je vhodné obrátiť sa s výpočtami na stavebnú spoločnosť a dizajnéra. V našom HOME&GARDEN CENTRUM Vám s rozpočtom radi pomôžeme.
Naceníme Vám dom do stavu hrubej stavby a po výbere materiálov do stavu holodom a detailných výberoch materiálov aj cenu domu na kľúč. Určiť úplne presnú cenu v štádiu, kedy máte len projekt, je však takmer nemožné. Vieme sa však po výbere materiálov, priblížiť k finálnej cene čo najpresnejšie.
Takže prehodnoťte váš finančný plán, zistite aké je reálne číslo a nechajte si poradiť, ako čo najkvalitnejšie viete tento plán aj dodržať. 


💡HOME&GARDEN CENTRUM TIP – Kalkulujte s rezervou!
Napriek čo najpresnejším kalkuláciám treba vždy rátať s rezervou. Môže sa Vám stať to, že v priebehu prác sa Vám zapáči iná technológia, drahšia a už v tomto momente sa stáva cena neaktuálna.
Pri finančnom pláne je dôležitá aj voľba materiálov. Pozor si dávajte práve pri podobnosti materiálov, keď platí vo všeobecnosti to, že čo je lacnejšie je aj menej kvalitné alebo vyrobené s lacnejších materiálov.
Preferujete okná plastové, drevené, hliníkové či kombinované?
Vonkajšia úprava lícových tehál ma byť betónová alebo pálená tehla?
Vyhovuje vám väzníkový alebo klasický typ strechy?
Práve v takýchto otázkach Vám môžeme ponúknuť odborné poradenstvo.
Pri vašej otázke poraďte mi, sa určite pri stavbe domu viackrát stretnete s odpoveďou „ neviem, je to na vás, vy tu budete bývať“. A práve v tomto sa odlišujeme od konkurencie. Hľadáme pre Vás riešenie a možnosti, lebo si uvedomujeme dôvod, prečo si volíte profesionálov a nestaviate dom svojpomocne. Samozrejme, možnosti sú priamoúmerne s financiami, s čím Vám logicky stavebná spoločnosť nevie nepomôcť.
Určite si vytvorte rezervu vo výške minimálne 10% z plánovanej konečnej ceny domu. 


💡HOME&GARDEN CENTRUM TIP – Pokúste sa ušetriť!
Šetrenie začína už výberom pozemku – ideálne ak by mal daný pozemok už zavedené inžinierske siete
Výberom materiálov – nechajte si poradiť aj vzhľadom ku klimatickým podmienkam. Nie všade sú potrebné rovnaké materiály a technológia.
Počiatočná investícia – to čo sa Vám môže zdať na začiatku zbytočné, neskôr ušetrí vaše peniaze. Napríklad vlastná studňa.
Novinky – nie každá novinka je naozaj potrebná a účinnejšia. Ako v každom odvetví, aj v stavebníctve sa vyrábajú „krásne zbytočnosti“.
Nové technológie – môžu peniaze ušetriť, ale aj nie. Pozor na časovú návratnosť vs. ušetrené peniaze a hlavne pravidelný servis!

Pri stavebnom rozpočte sa musíte spoľahnúť na pravdivosť poskytovaných cien. Vyhnite sa firmám so „sloganom“ Nikto Vám nemôže dať to, čo mi Vám dáme my!


ZHRNUTIE HOME&GARDEN CENTRUM TIP:
Prehodnoťte svoj finančný plán a stanovte si strop!
Kalkulujte s rezervou!
Pokúste sa ušetriť!

Home Garden Centrum