Betónové ploty

Aby bol Váš pozemok chránený, aby vás susedia a hluk z cesty nerušili , stojí za to sa postarať o kvalitný betónový plot. Plot by nemal mať iba ochrannú funkciu, ale mal by byť aj spoľahlivý a mať estetický vzhľad. Betónový plot bude skvelým riešením!

Ponúkame obojstranné i jednostranné prevedenia betónových platní. Najpredávanejší vzor je jemná a  zároveň výrazná štruktúra štiepaného kameňa – nová bridlica v jednostrannom a obojstrannom prevedení. Obojstranné platne zabezpečia rovnaký pohľad z vnútra  aj z vonka pozemku.  Pre milovníkov nesúmerných tvarov ponúkame nový vzor nepravidelnú tehlu. Široká škála dizajnov vám umožňuje vybrať plot, ktorý môže byť harmonicky kombinovaný s domom a inými budovami. Z  jednostranných oplotení je na výber deväť vzorov v zaujímavej cene. Ploty sú dodávané v jemne sivej farbe a  na želanie klienta sú nafarbené. Firma ponúka profesionálnu montáž, ak sa však klient rozhodne pre svojpomocnú montáž, firma zabezpečí na vaše želanie poradenstvo a odborné rady.

V našej ponuke nájdete štandardné betónové ploty, ktoré sú finančne nenáročné, v rôznych farebných prevedeniach a vzoroch až po rôzne imitácie kameňa a dreva. Možnosti kombinácie otvárajú priestor Vašej kreativite, a tak môžete mať plot presne podľa svojich predstáv. Naša firma sa zaoberá sprostredkovaním predaja rôznych výrobcov betónových plotov, príslušenstva a ich samotnou montážou. Môžete si vybrať betónové ploty: jednostranné (jednotlivé diely sú z pohľadovej strany dekorované, z druhej strany hladké) alebo aj obojstranné, rôznych vzorov a dekorácií. Betónové dosky a stĺpiky dodávame vo farbe prírodného betónu, ktorá poskytuje možnosť úpravy náterom fasádnou farbou. Vieme Vám tiež zabezpečiť ploty, kde sa farba primiešava priamo do zmesi, a tak môžete mať plot v požadovanom odtieni. Betónové ploty na mieru z kvalitných prírodných materiálov a za použitia moderných prímesí Vám vieme zabezpečiť rýchlo a kvalitne aj namontovať. Ak by ste si nevedeli vybrať z nami prezentovaných typov, neváhajte nás kontaktovať a požadovaný plot podľa Vašich predstáv Vám môžeme zaobstarať.

– dlhodobá životnosť 
– minimálna údržba
– cenová dostupnosť

pevnosť a odolnosť voči poveternostným vplyvom
– jednoduchá a rýchla montáž
– možnosť rozobrať a znovu zložiť

– jedinečný estetický vzhľad
– rôzne štýly a tvary
– kombinácie a variácie

– farebné možnosti
– atraktívne prevedenie
– estetické obojstranné ploty

Rozmery betónových dielcov:
Štandardne majú jednotlivé betónové dosky mieru 200 × 25 x 4,5 cm alebo 200 x 50 x 4,5 cm a stĺpik výšku 150, 200 alebo 250 cm.
Pri obojstrannom plote je štandardný rozmer 200 x 40 x 4,5 cm. Počet dosiek a výška stĺpikov závisí od Vami zvolenej výšky plotu.
Rozmery pre priemyselné ploty sú štandardne na dosku 250 × 30 × 5 cm.


Kde sú betónové ploty vhodné?
Betónové ploty sú vhodné na vymedzenie priestoru pre rodinné domy, záhrady, chalupy, sady, rekreačné pozemky, pre skladové a priemyselné oblasti a i. Svoje využitie majú aj ako protihluková bariéra a v obľube sú aj ako susedské, nepriehľadné deliace steny.

Výroba
BETÓNOVÝ PLOT je to bariérové oplotenie pre vymedzenie priestoru a vytvára protihlukovú bariéru. Na výrobu je použitý normou predpísaný betón pevnosti C35/45. Podľa testovania v TSÚS Nové Mesto nad Váhom, naše pevnosti betónu dosahujú hodnotu C55/67, tým sa snažíme dbať na vyššiu kvalitu a bezpečnosť našich výrobkov. Do zmesi sa pridáva cement zvýšenej triedy pevnosti 42,5 R, praný riečny piesok 0/4 mm, kamenivo 4/8 mm a špeciálne prostriedky, ktoré zvyšujú odolnosť plotu a takmer dvojnásobne zvyšujú jeho životnosť. Hmotnosť jednej platne je približne 80 kg, záleží od vzoru, ktorý si vyberiete. Oceľové výstuže pre platne s hrúbkou 6 mm a stĺpiky s hrúbkou 8 mm robia plot skutočne spoľahlivým a bezpečným.

Rozmery betónových dielcov:
Štandardne majú jednotlivé betónové dosky mieru:

jednostranné platne 50 x 200 x 4,5 cm
obojstranné platne 199 x 40 x 5,5 cm
stĺpy – výška 220cm, 270cm, 340 cm

Počet dosiek a výška stĺpikov závisí od Vami zvolenej výšky plotu.
Presné rozmery
www.remu.sk

Výhod betónového plota je skutočne veľa. Dlhá životnosť s minimálnou údržbou, odolný a praktický, vydrží vám niekoľko desiatok rokov.

Odborná montáž
Vďaka relatívne ľahkej a rýchlej montáži sa stali veľmi obľúbenou alternatívou pri realizácii plotov. Bariérové oplotenia sa skladá zo železobetónových platní, ktoré sa zasúvajú do vopred zabetónovaných betónových, resp. železobetónových nosných stĺpov. Tieto sa kladú na seba podľa požadovanej výšky plota až do 2,5 m, pričom bočné hrany dosiek zapadajú do drážok v stĺpiku ako skladačka.
Pre zabetónovanie stĺpikov do zeme je potrebný výkop. Hĺbka výkopu závisí od výšky stĺpiku. Stĺpy majú v sebe drážku pre dosky, preto nie je nutná pod plotom betonáž základového pásu. Pre jednoduchú montáž je možné použiť suchú betónovú zmes.