Dobrý projekt, dôležité fakty pri výbere

Vyberte si dobrého projektanta / architekta!
Aktívne sa podieľajte na svojom projekte!
Nekopíruj – vyber si jedinečnú stavbu!
Na cene záleží, nie však na úkor kvality!


💡 HOME&GARDEN CENTRUM TIP – Vyberte si projekt u nás!

Ak chcete ušetriť čas, nechajte nás pracovať za vás. Keďže vykonávame práce od začiatku, až po realizáciu a odovzdanie diela, nesieme záruku na prácu a zodpovednosť.
Naše projekty sú ideálne riešené, konzultované a upravované na základe vašej špecifikácie. Dokumentáciu je možné kúpiť aj samostatne, bez ohľadu na to, či budeme projekt realizovať.
Naše projekty obsahujú živú vizualizáciou a dom je vytlačený na 3D tlačiarni. Takto si ho môžete reálnejšie predstaviť.
Projekt domu je prvý krok k vášmu bývaniu!

💡 HOME&GARDEN CENTRUM TIP – Vyberte si dobrého projektanta / architekta!

V prípade, že ste sa už rozhodli pre stavbu rodinného domu a nejde o katalógový projekt, je absolútne kľúčovým momentom, vybrať si architekta, či projektanta. Tento vám pomôže premeniť vaše predstavy a nejasné podmienky, na konkrétny projektový zámer a vypracuje vám potrebnú projektovú dokumentáciu, prípadne vám poskytne iné potrebné služby. 

Architekta je práve tá osoba, ktorá zásadným spôsobom zadefinuje parametre vašej budúcej stavby. Tými sú napríklad funkčné a estetické vlastnosti, ale aj životnosť stavby, náročnosť na výstavbu, spotreba tepla a energií a použité technológie. 

Pri výbere dobrého projektanta sú dôležité aj tieto faktory:
Predchádzajúce práce – pozrite sa na jeho prácu. Ak máte možnosť osobne si pozrite realizované stavby, rozprávajte sa s majiteľmi a zistite, kde sú v projekte chyby, ktoré vnímajú. Aby ste sa vyhli prípadným chybám aj vy.
Dôvera – je, ako v každom odvetví, najdôležitejšia. Ak nemáte dobrý dojem z architekta, zvoľte kratšiu cestu odchodu ešte na začiatku.
Odporúčania -skúste si vyhľadať projekt aj na základe odporúčania. Vyberte si takého, kde počujete pochvaly, aj keď bude mať pravdepodobne drahšie projekty, keďže si bude vedomý svojej kvality. Odporúčanie je veľmi dôležité a rozhodujúce pri výbere.
Oprávnenia – získané autorizačné osvedčenia, prípadne osvedčenia o odbornej spôsobilosti, sú potrebné pre poskytovanie služieb v oblasti architektúry. 

💡 HOME&GARDEN CENTRUM TIP Aktívne sa podieľajte na svojom projekte!

Nebojte sa projekt pripomienkovať. Vyžiadajte si podklady a aktívne sa podieľajte na úpravách. Finálne ste to vy, kto bude v dome bývať, čiže spokojnosť je vaša zodpovednosť. Ak nemáte čas, vyhľadajte odborníkov, ktorý vám s tým poradia a nájdu pre vás správny projekt. Obráťte sa na nás. K dispozícií máme niekoľko typových projektov, ktoré si môžete detailne pozrieť na maketách. Tieto Vám vieme umiestniť priamo na pozemok a vy sa môžete aktívne podieľať na úpravách, ak sú potrebné.

Vyberte si dobrý projekt.

A ako by mal dobrý projekt rodinného domu vlastne vyzerať? Od vášho domáceho kreslenia predstáv ako má Váš vysnívaný domov vyzerať, až k samotnému projektu a realizácií, vedie skutočne dlhá cesta. Ak sa však naplánuje všetko detailne, strata času, a teda aj peňazí sa minimalizuje. Preto je dôležité komunikovať a všetky svoje predstavy riešiť s architektom. Niekedy možno bizarná vec môže ušetriť peniaze a vyriešiť praktické usporiadanie interiéru. 


💡 HOME&GARDEN CENTRUM TIP – Nekopíruj – vyber si jedinečnú stavbu!
Každý dom by mal niesť znak svojej originality a mal by odrážať vašu osobnosť. Ak sa vám zapáčil dom vašich priateľov, nekopírujte ich, ale radšej sa len inšpirujte. Skôr či neskôr by ste zistili, že isté veci by Vám aj tak nevyhovovali.
Jedinečnosť však môžete dosiahnuť, ak sa budete radiť s priateľmi, ktorý dom vlastnia. Všetky nazbierané cenné informácie predostrite architektovi a spolu určite dosiahnete to, čomu sa hovorí štýl stavby. Základom je vedieť, či chcete poschodový dom, bungalov, rovnú strechu, veľkú spoločenskú miestnosť, malé izby, alebo naopak. To je naozaj len základ informácii, ktoré je potrebné mať dopredu premyslené.
Ak však nemáte záujem o stavbu niečoho jedinečného, riešenia sú pre každého v podobe zástavby viacerých identických stavieb, radových domov alebo bytov. Domu tak vlastný štýl určite môžete dodať interiérovou úpravou. V tomto vám vedia poradiť skúsení dizajnéri.
Tak či onak, ako sme každý originálny svojím spôsobom, tak originalitu prenášame aj do našich domovov.

💡 HOME&GARDEN CENTRUM TIP – Na cene záleží, nie však na úkor kvality!

Čo je drahé a lacné je subjektívny názor, preto by cena projektu nemala byť zásadnou prekážkou. Ak vám je k projektu ponúkaná pridaná hodnota v podobe iných služieb, rozhodovanie by malo byť jednoduchšie.

Projekty ponúkame aj s 3D modelom domu, špeciálnou konzultáciou s prezentáciou a vizualizáciou.
Veríme, že spolu s našimi službami to bude pre vás veľká pridaná hodnota!

ZHRNUTIE HOME&GARDEN CENTRUM TIP:

Vyberte si dobrého projektanta / architekta!
Aktívne sa podieľajte na svojom projekte!
Nekopíruj – vyber si jedinečnú stavbu!
Na cene záleží, nie však na úkor kvality!

Home Garden Centrum